Firma Asustor zaprezentowała dysk sieciowy NAS – AS6210T. Urządzenie zostało przygotowane z myślą o dużych firmach i wyposażone jest w aż 100 TB pojemności. Za sprawne działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Celeron oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Istnieje możliwość rozszerzenia do 8 GB. Ma to zagwarantować osiągi na poziomie około 398 MB/s (odczyt) i 355 MB/s (zapis).

Najważniejszym zadaniem AS6210T jest backup i przechowywanie plików. Urządzenie posiada wsparcie dla takich środowisk jak: VMware, Citrix czy Hyper-V. Istnieje także możliwość zapisania danych na jednej z popularnych publicznych chmur: Amazon S3, Dropbox, Google Drive, OneDrive itd. Pliki można też przechowywać przy pomocy aplikacji MyArchive, zmieniającej podłączony do NAS-a dysk twardy w archiwum, które następnie zdatny jest do podłączenia do komputera.

Asustor AS6210T

Dysk sieciowy AS6210T obsługuje równocześnie 4096 kont, podzielonych na 512 grup. By usprawnić wzajemną współpracę, użytkownicy mogą stworzyć 512 współdzielonych folderów. Dodatkowo z urządzeniem może jednocześnie połączyć się 512 osób. Dzięki urządzeniu można na ekranie smartfona czy tabletu śledzić obraz z 4 kamer umieszczonych w miejscu pracy (istnieje możliwość dokupienia kolejnych licencji na kamery, do maksymalnie 25).

Asustor AS6210T

Asustor AS6210T posiada złącza USB 3.0 i 2.0, eSATA i 4 porty Gigabit Ethernet z technologią dual-channel, pozwalające zintegrować różne sprzęty w firmie, tylko pozornie niekompatybilne ze sobą. NAS skonstruowano tak, by nawet przy normalnej pracy nie konsumował zbyt dużych ilości energii. Gdy AS6210T znajduje się w stanie hibernacji wartości te spadają niemal o połowę, do 34,4 W.

Dysk sieciowy AS6210T kosztuje około 4200 zł. Produkt objęty jest trzyletnią gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.


Poprzedni artykułKarty AMD Radeon RX Vega będą posiadały 4 GB lub 8 GB pamięci HBM2
Następny artykułInjustice 2 otrzymało trzeci zwiastun z serii Shattered Alliances
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.