Podczas targów CES 2017 firma Asus zapowiedziała wprowadzenie trzech nowych minikomputerów UN65U, VM65 i VC66. Tym samy producent kontynuje rozwijanie swojej linii komputerów formatu SFF, które wręcz szturmem zdobywają rynek. Jest to możliwe dzięki technologii, która idzie coraz bardziej do przodu. Firma Intel produkuje coraz wydajniejsze procesory, jednocześnie zmniejszając pobór mocy.

To samo tyczy się firm AMD oraz nVidia, które także dążą do jak największej miniaturyzacji swoich produktów, chcąc zaoferować klientom naprawdę wydajny sprzęt.

UN65U

Model ten będzie posiadał procesor Intel Core z rodziny Kaby Lake i pamięci operacyjne DDR4. Użytkownik będzie mógł podłączyć maksymalnie 1 TB dysk twardy 2.5 cala lub 512 GB SSD M.2. Całość ma ważyć zaledwie 700 gramów i posiadać wymiary 131 x 131 x 52 mm. Asus zapewnia, że urządzenie będzie w stanie odtwarzać obraz w rozdzielczości 4K. Cena ma oscylować między 275 – 449 dolarów, w zależności od konfiguracji.

VM65

Komputer ma posiadać procesor Intel Core z rodziny Kaby Lake i pamięci operacyjne DDR4. Do tego zamontowania będzie dedykowana karta graficzna nVidia GeForce 930M z technologią Optimus. Brakuje tutaj wsparcia dla dysków M.2. Natomiast przewidziano opcję montażu dwóch 2.5 calowych dysków twardych. Jednostka posiada WiFi oraz trzy porty USB 3.1 Gen 2. Cena komputera ma wynosić około 549 dolarów.

VC66

Ten model też ma posiadać procesor Intel Core z rodziny Kaby Lake i pamięci operacyjne DDR4. Seria ta posiada sporą ilość złączy cyfrowych: DVI, HDMI, DisplayPort i tylko zintegrowaną kartę graficzną. W środku można zamontować dwa 2.5 calowe dyski twarde i złączyć je w RAID. Do tego dochodzi możliwość włożenia szybkiego dysku SSD na M.2. Ceny mają zaczynać się od 499 dolarów, a kończyć na 799 dolarach.

Asus VC66


ŹRÓDŁOpress.asus.com
Poprzedni artykułNVIDIA GeForce NOW – wykorzystaj moc chmury do wymagających graficznie gier
Następny artykułIntel wprowadza procesory siódmej generacji – Intel Kaby Lake
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.