Firma ASUS poinformowała, że wszystkie płyty główne posiadające chipset Intel serii 100 otrzymają aktualizację do obsługi procesorów Intel Core z rodziny Kaby Lake. Chodzi mianowicie o chipsety H110, B150, H170 i Z170. Znajdują się one w takich modelach jak ASUS Republic of Gamers (ROG), Pro Gaming, Signature czy TUF. Skorzystają na tym osoby, które od jakiegoś czasu planowały wymianę procesora.

Aktualizacja odbywa się przy użyciu narzędzi ASUS UEFI BIOS i ASUS EZ Update, które są niezwykle proste w obsłudze i sprowadzają się do kilku kliknięć. Warto przed instalacją nowego firmware, zrobić kopię zapasową obecnego.

Lista wspieranych płyt głównych oraz modeli znajduje się na stronie domowej firmy Asus.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułAnno 2205 otrzymuje dodatek o nazwie Frontiers
Następny artykułMafia III – wciel się w żądnego zemsty gangstera i zbuduj własne imperium
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.