Plotki o nowej architekturze NVIDIA GeForce GTX nie milkną. Jednakże Jensen Huang powiedział, że w najbliższym czasie nie spodziewa się nowej rodziny kart konsumenckich GeForce. I tym samym temat powinien być raczej zamknięty. Aż tu nagle jeden z wietnamskich sklepów umieszcza kartę ASUS ROG Strix GeForce GTX 1180 w swojej ofercie. Co ciekawe, podaje również chip – GT104, bazujący na serii Turing.

Architektura Turing to bardzo uproszczona wersja Volta. Procesor graficzny posiada 3584 rdzeni CUDA, 16 GB pamięci GDDR6 na 256 bitowej szynie danych. Pamięć taktowana jest z prędkością 14 GHz, co daje łączną przepustowość 409.6 GB/s.

Dodatkowo architektura Turing jest pozbawiona rdzeni DPFP (double-precision floating point)  oraz Tensor. Oba rozwiązania są dostępne w Volta i odpowiadają za bardzo precyzyjne obliczenia oraz tzw. głębokie uczenie się.

Wracając do ASUS ROG Strix GeForce GTX 1180. Cena karty oscyluje w granicy 1500 dolarów. Jej premiera ma nastąpić już 28 września 2018 roku.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułESL One Cologne 2018: Natus Vincere pokonuje Astralis i jest w finale!
Następny artykułESL One Cologne 2018: BIG kontra Natus Vincere w finale
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.