ASUS wprowadził do swojej oferty nowy model płyty głównej w rozmiarze mini-ITX – Maximus VI Impact. Płyta należy do rodziny Republic of Gamers, przez co posiada spore możliwości w zakresie podkręcania, zachowując przy tym niewielkie rozmiary. Sercem modelu jest chipset Intel Z87 Express, podstawka LGA 1150 oraz zasilanie fazowe 8+2.

Na pokładzie znajdziemy złącze PCI Express 3.0 x16, kartę dźwiękową ROG SupremeFX Impact z SNR na poziomie 115 dB, 4 złącza SATA 3.0, 2 sloty na pamięci RAM do 16 GB włącznie. Prócz tego udostępniono 2 x USB 3.0 i 2 x USB 2.0. Na śledziu widzimy: 4 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, HDMI, DisplayPort, S/PDIF, 1x LAN oraz Bluetooth 4.0.

W zestawie dostaniemy oprogramowanie Sonic Radar do wykrywania źródła dźwięku i jego prezentacji w formie graficznej, co pozwola na np. zlokalizowanie kierunku strzałów w grach. Za sprawą programu ROG RAMDisk możemy stworzyć ramdysk, a dzięki SSD Secure Erase wyzerować nośnik SSD.

Źródło:rog.asus.com

Poprzedni artykułZalman Reserator 3 Max – chłodzenie wodne z technologią nanopłynów
Następny artykułZalman ZM-M401R z sensorem Avago A5050 i mechanicznymi elementami marki Omron
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.