ASUS wprowadził do sprzedaży kartę graficzną ASUS Cerberus GeForce GTX 1050. Model ten został oparty na rdzeniu GP107-300, wykonanym w 16 nm procesie technologicznym FinFET. W jego wnętrzu znajduje się 640 jednostek CUDA, 32 jednostki rasteryzujące (ROP) i 40 jednostek teksturujących. Procesor graficzny wspomagany jest przez 2 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7 Gbps na 128 bitowej szynie danych.

Rdzeń pracuje w trybie normalnym na 1404 MHz. Podczas trybu Boost taktowanie wzrasta do 1518 MHz. Na karcie mamy sekcję zasilania w układzie 3+1 (z wysokiej klasy dławikami Super Alloy Power II).

Za chłodzenie ASUS Cerberus GTX 1050 odpowiada aluminiowy radiator z dwoma 80 milimetrowymi wentylatorami. Długość laminatu wynosi 170 milimetrów, co pozwoli karcie zmieścić się obudowach mini-ITX. Do zasilania wystarczy port PCI-Express.

Na śledziu znajdziemy złącza: DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz dual-link DVI.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułCall of Duty: Black Ops 4 zostało oficjalnie zapowiedziane
Następny artykułCore i7-8670 – odmieniec w ofercie Intela w celu…?
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.