ASRock wprowadziło do swojej oferty płytę główną Z97M-ITX/ac. Nowy model posiada format mini-ITX, czyli 170 x 170 mm i został wykonany z czarnego PCB. Wspierane są wszystkie jednostki pod gniazdo LGA 1150, które zasila 4-fazowa sekcja zasilania. Prócz tego znajdziemy jeszcze dwa banki pamięci – obsługują one moduły DDR3-3100 o pojemności do 8 GB (łącznie 16 GB).

Dla kart rozszerzeń przewidziany jedno złącze PCI-Express 2.0 x16, a dla dysków twardych dwa złącza SATA 6 Gb/s. Na tylnym panelu znajdziemy 2 x USB 2.0, 4 x USB 3.0, eSATA , HDMI, DVI, VGA, PS/2, złącze RJ45 gigabitowej karty sieciowej, a także 7 kanałowy dźwięk.

Dużą zaletą płytki jest bezprzewodowa karta sieciowa 802.11ac WiFi z wbudowanym modułem Bluetooth 4.0. Do kompletu dostajemy także dwie anteny ASRock WiFi 2.4/5 GHz.

Płyta ASRock Z97M-ITX/ac jest dostępna w zachodnich sklepach, gdzie kosztuje około 105 euro


Poprzedni artykułZALMAN ZM500-GV, ZM600-GV i ZM700-GV – zasilacze z certyfikatem 80 Plus Bronze
Następny artykułZalman M1 – elegancka czarna obudowa w formacie mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.