ASRock udostępnił zdjęcia płyty głównej Z77E-ITX, która bazuje na chipsecie Intel Z77 oraz posiada gniazdo LGA 1155. Procesor będzie czerpał moc z 6 fazowej sekcji zasilania. Prócz tego na płycie znajdziemy dwa gniazda na pamięci RAM DDR3, wspierające kości do 2800+ MHz. Do tego mamy slot PCI-Express 3.0 x16, złącze mini PCIe 2.0 x1, 2 x SATA 6 Gb/s, 2 x SATA 3 Gb/, eSATA 3 Gb/s, 2 przednie USB 3.0.

Na tylnym panelu znajdziemy DVI, HDMI, DisplayPort, 8 kanałową kartę dźwiękową, gigabitową kartę sieciową, 4 x USB 3.0. Producent nie ujawnił daty premiery ani ceny.

Źródło: techpowerup.com

Poprzedni artykułŁadny montaż gorącym powietrzem nóżek procesora
Następny artykułZalman ZM500-GT, ZM600-GT i ZM700-GT
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.