Firma ASRock wprowadziła do sprzedaży płytę główną Z270M-ITX/ac. Model ten został oparty na chipsecie Z270 i posiada pełne wsparcie dla procesorów Kaby Lake. Prócz tego znajdziemy dwa złącza na pamięci RAM o maksymalnym taktowaniu DDR4-3733+ (OC) i pojemności 32 GB, slot PCI Express 3.0 x16.

ASRock Z270M-ITX/ac

Jeżeli chodzi o możliwość podpinana dysków, to producent umieścił 6 x SATA 6 Gb/s oraz złącze M.2 typu 2230. Mamy również obsługę technologii Intel Optane.

ASRock Z270M-ITX/ac

Na tylnym panelu znajdują się złącza: sieć bezprzewodową 2T2R 802.11ac, Bluetooth 4.0, DVI-D, 2 x HDMI, 2 x USB 2.0, 6 x USB 3.0, 2 x RJ-45 LAN, 2 porty anteny i PS/2.


Poprzedni artykułECS Z270H4-I – płyta główna mini-ITX dla procesorów Kaby Lake
Następny artykułDAN Cases UG zapowiedziało obudowę mini-ITX – A4-SFX v2
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.