ASRock wprowadziło do swojej oferty płytę główną Z170M-ITX/ac. Nowy model posiada format mini-ITX, czyli 170 x 170 mm i został wykonany z czarnego PCB. Wspierane są wszystkie jednostki pod gniazdo LGA 1151, które zasila 6-fazowa sekcja zasilania. Prócz tego znajdziemy jeszcze dwa banki pamięci – obsługują one moduły DDR4-3200+(OC) o pojemności do 8 GB (łącznie 16 GB).

ASRock Z170M ITX/ac

Dla kart rozszerzeń przewidziany jedno złącze PCI-Express 3.0 x16, a dla dysków twardych 4 złącza SATA 6 Gb/s oraz mSATA. Na tylnym panelu znajdziemy 6 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, HDMI, DisplayPort, DVI, PS/2, dwa złącza RJ45 gigabitowej karty sieciowej (Intel I219V + Realtek RTL8111H), a także 7 kanałowy dźwięk.

ASRock Z170M ITX/ac Opis

Dużą zaletą płytki jest bezprzewodowa karta sieciowa 802.11ac WiFi z wbudowanym modułem Bluetooth 4.0. Do kompletu dostajemy także dwie anteny ASRock WiFi 2.4/5 GHz.


Poprzedni artykułThermaltake wprowadza obudowę mini-ITX Core V1 Snow Edition
Następny artykułASRock Z170 Gaming-ITX/ac – mini-ITX dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.