Portal videocardz.com dotarł do informacji o płytach ASRock z chipsetem X450. Według dostępnych materiałów firma pracuje nad 4 modelami. Wśród nich znajduje się wersja mini-ITX o prawdopodobnym oznaczeniu Fatal1ty AB450 Gaming-ITX/ac. Biorąc pod uwagę nazewnictwo, płyta będzie miała podobną specyfikację, co obecny model Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac. Spodziewać się zatem możemy 8 fazowe sekcji zasilania z dodatkowymi radiatorami.

Producent dorzuci pewnie specjalne porty, przeznaczone dla myszek, dwa złącza HDMI dla zintegrowanej karty graficznej (po co? 🙂 ), porty USB 3.0 w dużej ilości, gigabitowe złącze LAN i wiele innych. Prócz tego wzmocniony zostanie port PCI-Express.

W zestawie znajdzie się także złącze M.2, RGB LED oraz dla anteny Wi-Fi. Pozostaje nam zatem czekać na premierę.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułNVIDIA wprowadza kartę GeForce GTX 1050 3 GB
Następny artykułWiedźmin 3 i CD Projekt RED świętują trzecie urodziny
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.