ASRock zaprezentował płytę główną ASRock Rack EPC621D4I-2M w formacie mini-ITX. Inżynierowie firmy po raz kolejny pokazali swój kunszt w dziedzinie miniaturyzacji. Na pokładzie znajdziemy bowiem gniazdo LGA 3647 dla procesorów Intel Xeon Scalable. Wspierane są zatem jednostki Skylake-SP i Cascade Lake-SP o maksymalnym TDP równym 205 Wat. Z listy tej jest wykluczony jedynie Xeon W-3175X.

ASRock zaopatrzył płytę ASRock Rack EPC621D4I-2M w 6 fazową sekcję zasilania, która jest chłodzona odpowiednim radiatorem. Do tego mamy wtyczkę 8-pinową od zasilania, która ma dostarczyć odpowiednią ilość mocy. Płyta oparta jest na chipsecie C621 i wspiera do 128 GB pamięci operacyjnej DDR4 SO-DIMM o taktowaniu 2666 MHz.

Co jeszcze znajdziemy? Dwa złącza M.2, 5 portów SATA, slot PCI-Express 3.0 x16, dwa porty Gigabit LAN, dwa złącza USB 3.0 oraz gniazdo VGA.

ASRock Rack EPC621D4I-2M


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułASRock ujawnia listę płyt głównych zgodnych z procesorami Ryzen 3000
Następny artykułCompulab Airtop3 – minikomputer chłodzony pasywnie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.