ASRock wprowadził do swojej oferty płytę główną QC5000M-ITX/PH, która posiada wbudowany układem AMD A4-5000. Na płycie znajdziemy dwa sloty na pamięci DDR3 1600 MHz, jedno wejście PCIe 2.0 x16 oraz siedmiokanałowy dźwięk. Wbudowany układ AMD posiada kartę graficzną Radeon HD 8330 i pobiera w całości jedynie 15 Watów.

ASRock QC5000M-ITX/PH

Na tylnym panelu znajdziemy: D-Sub, HDMI, 2 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, port COM, Realtek Gigabit LAN. Płyta pozwala na podłączenie dwóch dysków twardych z interfejsem SATA 3.


Poprzedni artykułASRock Rack prezentuje EPC612D4I – mini-ITX dla serwerów
Następny artykułAMD A8-7670K – odświeżony układ z rodziny Kaveri
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.