ASRock zaprezentował płytę główną H77M-ITX, która bazuje na chipsecie Intel Z77 oraz posiada gniazdo LGA 1155. Procesor będzie czerpał moc z 5 fazowej sekcji zasilania. Prócz tego na płycie znajdziemy dwa gniazda na pamięci RAM DDR3, wspierające kości do 1600 MHz. Do tego mamy slot PCI-Express 3.0 x16, złącze mini PCIe 2.0 x1, 2 x SATA 6 Gb/s, 3 x SATA 3 Gb/, 2 przednie USB 3.0.

Na tylnym panelu znajdziemy DVI, HDMI 1.4a, D-Sub, eSATA 3 Gb/s, 8 kanałową kartę dźwiękową, gigabitową kartę sieciową, 2 x USB 3.0, 4 x USB 2.0 Producent zapowiedział, że niedługo pojawi się w sprzedaży. Nie podano niestety ceny.


Poprzedni artykułSapphire Radeon HD 7870 GHz Edition OC, Radeon HD 7870 GHz Edition, Radeon HD 7850 OC i Radeon HD 7850
Następny artykułMSI B75IA-E33 – mini-ITX dla mniej zamożnych użytkowników
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.