Firma ASRock wprowadzi niedługo do sprzedaży nowy model płyty głównej – A88M-ITX/ac. Na pokładzie zostanie umieszczony układ logiki AMD A88X, razem z podstawką FM2+, gdzie maksymalne TPD dla procesorów będzie wynosić 95 W. ASRock zastosuje 5-fazową sekcję zasilania, 24-pinowe złącze zasilania ATX oraz 8-pinowe złącze EPS. Prócz tego znajdziemy dwa złącza na pamięci RAM o maksymalnym taktowaniu DDR3-2400 (OC) i pojemności 32 GB, slot PCI Express 3.0 x16.

ASRock A88M-ITX/ac

Jeżeli chodzi o możliwość podpinana dysków, to producent umieścił 6 x SATA 6 Gb/s oraz złącze M.2 typu 2230, które niestety jest już zajęte przez kontroler sieci bezprzewodowych 802.11ac (433 Mb/s) oraz Bluetooth 4.0. Oczywiście, jeżeli ktoś nie potrzebuje WiFi, to może sobie to odpiąć i zamontować dysk SSD. Na płycie umieszczono także dwa porty UBS 3.0 i cztery porty USB 2.0.

ASRock A88M-ITX/ac

Na tylnym panelu znajdziemy natomiast kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s (Realtek RTL8111GR), kontroler dźwięku HD Audio 7.1 z przetwornikiem Realtek ALC887, cztery złącza USB 3.0, dwa złącza USB 2.0, HDMI, DVI-D, D-Sub.

ASRock A88M-ITX/ac

Płyta ASRock A88M-ITX/ac obsługuje ponadto Intel Extreme Memory Profile (XMP) 1.3, 1.2 oraz AMD Memory Profile (AMP) 2400. Zastosowano również kondensatory ELNA.

Cena płyty głównej nie jest jeszcze znana.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułWorld War 3 – nowa gra od studia The Farm 51?
Następny artykułOCZ prezentuje cztery nowe dyski z serii Triton 150
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.