Firma ARCHOS wprowadziła do swojej oferty netbooka ArcBook, który został oparty o system Android 4.2 Jelly Bean. Zamontowano w nim 10.1 calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz pełną klawiaturę z dodatkowymi specjalnymi klawiszami skrótu dla popularnych poleceń systemu Android oraz usług Google. Całość jest zasilana przez dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3168 o taktowaniu 1.2 GHz, kartę graficzną PowerVR SGX540, 1 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB pamięci wbudowanej.

Z portów znajdziemy: mikrofon, słuchawki, microSD, USB i microUSB. Wbudowana bateria o pojemności 8000 mAh pozwala na około 10 godzin ciągłej pracy. ARCHOS ArcBook posiada wbudowaną 0.3 MP kamerę internetową oraz kartę WiFi.

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją. Sugerowana cena netbooka ARCHOS ArcBook wynosi 699 zł brutto.


Poprzedni artykułFirma ARCHOS wchodzi na polski rynek elektroniki użytkowej z tabletami, smartfonami oraz inteligentnymi urządzeniami
Następny artykułTP-LINK M5360 – router, zapasowy akumulator i pamięć masowa w jednym
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.