Firma Gigabyte wprowadziła na rynek nowe nośniki SSD – AORUS RGB M.2 NVMe SSD. W ofercie dostępne są póki co dwa warianty pojemnościowe: 256 GB i 512 GB. Nośniki bazuję na 8-kanałowym kontrolerze Phison PS5012-E12. Zastosowano tutaj pamięci Toshiba BiCS3 3D TLC NAND, działające na protokole NVMe 1.3 oraz interfejsie M.2. Maksymalny losowy odczyt wynosi 3480 MB/s, natomiast losowy zapis to 2000 MB/s.

W przypadku losowych operacji wejścia/wyjścia wartości te wynoszą odpowiednio 440 000/360 000 IOPS.

Aby pamięci w dyskach AORUS RGB M.2 NVMe SSD nie osiągały wysokich temperatur, zastosowano specjalny radiator z aluminium. Prócz jego ładnego wyglądu, ma on również system podświetlenia zgodny z RGB Fusion 2.0.


Poprzedni artykułNowe zrzuty ekranu z tworzonego dodatku do Euro Truck Simulator 2
Następny artykułCharleroi Esports: Virtus.pro przed turniejem LAN w Belgii
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.