gigabyte aorus nvme gen4 ssd 1
gigabyte aorus nvme gen4 ssd 1

Gigabyte wprowadził do sprzedaży nowy nośnik SSD – Aorus NVMe Gen4 SSD. Dysk ten wykorzystuje najnowszy interfejs PCI Express 4.0, co powinno dać bardzo duże prędkości zapisu oraz odczytu. Urządzenie ma kontroler Phison PS5016-E16, współpracujący z 96-warstwowymi pamięciami pamięci Toshiba BiCS4 96L 3D TLC. Nośnik ma występować w dwóch wersjach: 1 TB oraz 2 TB.

Maksymalna szybkość odczytu sekwencyjnego wynosi do 5000 MB/s, natomiast zapisu sekwencyjnego do 4400 MB/s. Taka wydajność niesie za sobą również pewne konsekwencje w postaci wysokich temperatur pracy. Aby temu zaradzić, Aorus NVMe Gen4 SSD otrzymał miedziany radiator, pokrywający obie strony nośnika. Nie podano niestety, jakie są maksymalne temperatury, ale może być podobnie, jak przy WD Black SN750 1 TB IHS.

 


Poprzedni artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 431.36 z ulepszoną wydajnością
Następny artykułSpace Company Simulator – zapowiedziano nowy symulator
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.