AOC zaprezentowało monitor AOC U32U1, który zaprojektowano we współpracy z biurem projektowym Studio F. A. Porsche. Na pokładzie zamontowano 31.5 calową, 10 bitową matrycę IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px). Wyświetlacza ma 90% pokrycie palety DCI-P3, wspiera standard DisplayHDR 600 oraz może wyświetlić aż 1,07 mld kolorów.

Stopa monitora jest trójramienna, co pozwala na regulację pochylenia i wysokości oraz obrót panelu. Przymocowana jest do niej srebrna obudowa, w której umieszczono całą elektronikę i złącza. Do niej to przytwierdzona jest matryca, która ma możliwość obrotu oraz pochylenia. Projektanci zadbali także o opcję powieszenia monitora za pomocą uchwytu VESA 100 x 100.

AOC U32U1

Monitor AOC U32U1 wyposażono w złącze USB-C, które może go ładować (do 65 W) i jednocześnie przesyłać sygnał wideo do wyświetlacza. Cena nie została jeszcze ustalona. Nie jest znana również data wprowadzenia do sprzedaży.  Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.


Poprzedni artykułBLAST Pro Series Miami 2019: Podsumowanie pierwszego dnia turnieju
Następny artykułTrzy nowe dema prezentujące technologię RTX w grach
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.