AOC zaprezentowało monitor AOC Q27T1, który stworzono we współpracy z biurem Studio F. A. Porsche. Zamontowano w nim 27-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 px). Jasność matrycy wynosi 350 cd/m², natomiast pokrycie palety AdobeRGB wynosi 90%. Monitor oferuje wsparcie dla technologii Flicker Free oraz Low Blue Light. Pierwsza z nich redukuje efekt migotania obrazu, a druga zmniejsza ilość niebieskiego światła.

Jeżeli chodzi o stopkę, to producent zdecydował się na nieregularny asymetryczny kształt. Wykonaną ją ze stopu metalu, a do jednego z końców przytwierdzono ekran. Podstawkę zaprojektowano tak, aby zapewniała odpowiednią stabilność całego urządzenia.

AOC Q27T1

Porty w monitorze są ukryte za specjalną osłoną z tyłu panelu z otworami na przewody. Pozwala to na zachowanie jednolitej bryły konstrukcji. Mamy tutaj dostępne złącza HDMI 1.4 i DisplayPort 1.2.

Cena monitora AOC Q27T1 nie została jeszcze ustalona. Do sprzedaży urządzenie ma trafić już w lipcu tego roku. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Więcej przeczytacie tutaj: AOC Q27T1 – ciekawy monitor projektu Studia F. A. Porsche […]