AOC zaprezentowało monitor AOC Q27T1, który stworzono we współpracy z biurem Studio F. A. Porsche. Zamontowano w nim 27-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 px). Jasność matrycy wynosi 350 cd/m², natomiast pokrycie palety AdobeRGB wynosi 90%. Monitor oferuje wsparcie dla technologii Flicker Free oraz Low Blue Light. Pierwsza z nich redukuje efekt migotania obrazu, a druga zmniejsza ilość niebieskiego światła.

Jeżeli chodzi o stopkę, to producent zdecydował się na nieregularny asymetryczny kształt. Wykonaną ją ze stopu metalu, a do jednego z końców przytwierdzono ekran. Podstawkę zaprojektowano tak, aby zapewniała odpowiednią stabilność całego urządzenia.

AOC Q27T1

Porty w monitorze są ukryte za specjalną osłoną z tyłu panelu z otworami na przewody. Pozwala to na zachowanie jednolitej bryły konstrukcji. Mamy tutaj dostępne złącza HDMI 1.4 i DisplayPort 1.2.

Cena monitora AOC Q27T1 nie została jeszcze ustalona. Do sprzedaży urządzenie ma trafić już w lipcu tego roku. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.


Poprzedni artykułTrzy nowe dema prezentujące technologię RTX w grach
Następny artykułCharleroi Esports: Virtus.pro przegrywa z G2 Esports i nie awansuje do dalszej fazy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments