Firma AOC rozszerza ofertę monitorów biznesowych z serii 90 o model Q2790PQU. Urządzenie posiada ekran o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. W monitorze zamontowano matrycę IPS o 100% pokryciu palety barw sRGB i 90% pokryciu palety NTSC. Podstawa wyświetlacza posiada regulację pochylenia, wysokości, obrotu oraz trybem portretowym (pivot). Wąskie ramki ułatwiają tworzenie konfiguracji wielomonitorowych.

Dla łatwiejszego zarządzania okablowaniem w Q2790PQU złącze DisplayPort, D-SUB oraz dwa porty HDMI wyprowadzono prostopadle do blatu biurka. Jest to szczególnie pomocne w przypadku zawieszenia monitora na uchwycie VESA zaraz przy ścianie.

Monitor wyposażono w hub USB 3.0, gniazdo Kensington Lock oraz funkcję Flicker Free, która redukuje migotanie wyświetlanego obrazu. W celu obniżenia zużycia energii elektrycznej, w monitorze zaimplementowano tryb Eco. Dynamicznie dostosowuje on ustawienia ekranu do wyświetlanych treści.

Sugerowane ceny monitorów z serii 90:

  • I2490VXQ 729 zł brutto
  • I2790VQ 1079 zł brutto
  • I2490PXQU 859 zł brutto
  • I2790PQU 1119 zł brutto
  • Q2790PQU 1719 zł brutto

AOC Q2790PQU trafi do sprzedaży we wrześniu br.


Poprzedni artykułCall of Duty: WWII już niedługo dostępne w prywatnej becie
Następny artykułWolfenstein II: The New Colossus z nowymi informacjami o rozgrywce
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.