Firma AOC przedstawia nowy model monitora LED przeznaczonego do zadań profesjonalnych – q2770Pqu. Urządzenie jest wyposażone w 27-calową matrycę Super PLS (Plane-to-Line Switching) wyświetlającą obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (WQHD). Współczynnik kontrastu statycznego wynosi 1000:1, a maksymalna jasność podświetlanej diodami LED matrycy to 300 cd/m2. Monitor pobiera 29 W energii w trakcie typowego użytkowania.

AOC q2770Pqu posiada następujące porty: VGA, DVI-D, HDMI i DisplayPort. W obudowie monitora umieszczono głośniki oraz hub USB z czterema portami. Wysokość ekranu można regulować w zakresie 130 mm oraz obracać go w poziomie bez konieczności przemieszczania podstawy. Możliwy jest także obrót ekranu w osi pionowej o 90°(pivot). Obraz wyświetlany na ekranie monitora można oglądać pod kątem 178° zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Sugerowana cena detaliczna monitora AOC q2770Pqu to 2309 złotych brutto. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.


Poprzedni artykułPhilips 231C5TJKFU – multidotykowy monitor SmoothTouch z kamerką, głośnikami oraz mikrofonem
Następny artykułCooler Master Silencio 452 – cisza z dobrą wentylacją wnętrza
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.