Firma AOC wprowadziła na rynek dwa modele monitorów: m2870Vq oraz m2870Vhe. Zostały one wyposażone w matryce MVA o proporcjach 16:9, rozdzielczość Full HD i przekątną ekranu wynoszą 28 cali. Nowe monitory oferują bardzo dobre odwzorowanie barw, kąty widzenia wynoszące 178° i wysoki kontrast statyczny o wartości 3000:1. Maksymalna jasność podświetlenia matrycy to 300 cd/m², a jej czas reakcji GTG zamyka się w 5 milisekundach.

Do przesyłu obrazu monitory wykorzystują złącza D-Sub, DVI oraz HDMI. Model AOC m2870Vq wyposażony jest dodatkowo w DisplayPort oraz głośniki stereo.

Wraz z monitorami otrzymamy aplikacje e-Saver oraz Eco Mode, które pozwolą dobrać najlepszy tryb wyświetlania w kontekście obniżenia poboru prądu. Narzędzie i-Menu umożliwia sterowanie ustawieniami ekranu przy pomocy myszki, bez sięgania do klawiszy na obudowie, a dzięki Screen+ można wygodnie podzielić 28-calowy obszar wyświetlania na cztery niezależne części.

Sugerowane ceny detaliczne monitorów AOC m2870Vhe oraz AOC m2870Vq wynoszą kolejno 1085 oraz 1125 złotych brutto.


Poprzedni artykułCooler Master Sirius C – zestaw słuchawkowy dla graczy
Następny artykułSapphire R9 295X2 i Sapphire R9 295X2 OC z rdzeniem Vesuvius i hybrydowym chłodzeniem wodnym Asetek
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.