AOC zapowiedział przenośny monitor I1601FWUX. Posiada on przekątną ekranu 15.6 cala o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Ekran został oparty na matrycy IPS. Do komunikacji z komputerem wykorzystywane jest złącze USB typu C. Monitor jest bardzo lekki – waży 824g – a jego panel ma jedynie 8,5 mm grubości. Wyświetlacz bez problemu zmieści się do plecaka, aktówki czy średniej wielkości torebki.

Dla wygody użytkowania w komplecie znajduje się pokrowiec, chroniący przed zarysowaniami w trakcie transportu. Po otwarciu staje się on jednocześnie podstawką, która pozwala na ustawienie monitora w pozycji pionowej lub poziomej.

AOC I1601FWUX

Monitor jest kompatybilny z nowymi urządzeniami Mac, korzystającymi ze złącza Thunderbolt trzeciej generacji. Pobór energii elektrycznej monitora wynosi 8 W. Obudowa została wykonana z dobrej jakości metalu.

Sugerowana cena detaliczna nowego monitora AOC wynosi 949 PLN. Premiera I1601FWUX jest planowana w jeszcze w tym miesiącu


Poprzedni artykułNVIDIA planuje wprowadzić kolejną odmianę GeForce GTX 1060
Następny artykułLogitech G305 – bezprzewodowa mysz dla graczy na baterie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.