Do oferty marki AOC trafiły dwa zakrzywione monitory przeznaczone dla graczy – AOC C24G2AE i AOC C24G2U. Wyposażono je w 24-calową matrycę VA o rozdzielczości 1920 x 1080 px przy odświeżaniu 165 Hz. Nowe modele rozszerzają ofertę popularnej linii G2. Matryca oferuje kontrast statyczny na poziomie 4000:1. Czas reakcji ich paneli wynosi 1 ms MPRT.

Z technologii znajdziemy Montion Blur Reduction, która odpowiada za zniwelowanie efektu smużenia. Prócz tego mamy AMD FreeSync Premium w zakresie odświeżania od 48 do 165 Hz. Nie zabrakło także Dial Point (celownik wyświetlany na ekranie), Flicker Free oraz Low Blue Light.

Modele o oznaczeniu AE to podstawowe tańsze wersje. Wersje z literką U na końcu mają dodatkowo regulację wysokości oraz czteroportowy koncentrator USB.

Fabryczna podstawa monitorów jest mocowana beznarzędziowo. Użytkownicy planujący użycie własnego uchwytu w standardzie VESA będą mogli z niego skorzystać. Tylny panel wyposażono w otwory o rozstawie 100 x 100.

Sugerowane ceny detaliczne nowych modeli AOC:

  • AOC C24G2AE – 889 PLN
  • AOC C24G2U – 979 PLN

Monitory są objęte 3-letnią gwarancją i dostępne w sprzedaży.


Poprzedni artykułHyperX prezentuje QuadCast S – nowy mikrofon dla twórców i streamerów
Następny artykułNowy zespół Jarosława “PashyBiceps” Jarząbkowskiego wystąpi w Polskiej Lidze Esportowej!
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.