Firma AOC wprowadziła do sprzedaży zakrzywione monitory AG322QCX oraz AG272FCX. Oba modele należą do gamingowej serii AOC AGON. Urządzenia zostały wyposażone w matrycę MVA o promieniu zakrzywienia 1800 mm. Pierwszy model posiada przekątną 32 cale i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Drugi model wyposażono w 27 calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Monitory posiadają metalową podstawkę, pilot QuickSwitch do szybkiej zmiany profili obrazu, wieszak na słuchawki oraz podświetlenie dolnej i tylnej części obudowy. Użytkownik może wybrać jeden z trzech kolorów podświetlenia (zielony, czerwony, niebieski) oraz jeden z trzech stopni jego intensywności. Diody można też wyłączyć.

Prócz tego w obu urządzeniach zaimplementowano technologię AdaptiveSync, która minimalizuje efekt rozrywania obrazu. Sugerowana cena monitora AOC AG322QCX wynosi 2579 zł brutto, natomiast AG272FCX został wyceniony na 1939 zł brutto.


Poprzedni artykułGenesis Nitro 550 i Nitro 330 – nowe fotele dla graczy w kolorze czerni
Następny artykułECS Z270H4-I – płyta główna mini-ITX dla procesorów Kaby Lake
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.