AOC zamierza wprowadzić monitor dla graczy AG322QC4. Producent wyposażył go w 31.5 calową zakrzywioną matrycę MVA o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Zamontowany ekran w 100% pokrywa paletę barw sRGB. Częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz. AG322QC4 jest następcą modelu AG322QCX. Nowszy model otrzymał podstawę i wieszak na słuchawki w ciemnym kolorze.

AOC AG322QC4

Model ten jako pierwszy z całej serii będzie wspierał technologie Radeon FreeSync 2 oraz VESA DisplayHDR 400. Pierwsza z nich polega na zastosowaniu technologii Low Frame Compensation (LFC). Jeśli liczba generowanych klatek spada poniżej 30 na sekundę, generowane są dodatkowe klatki pośrednie. Druga natomiast oznacza żywsze kolory oraz lepiej widoczne szczegóły zarówno w najciemniejszych jak i najjaśniejszych scenach w grach i filmach wspierających tę technologię.

Sugerowana cena detaliczna nowego monitora AOC AG322QC4 wynosi 2499 PLN. Premiera jest planowana w czerwcu.


Poprzedni artykułEuro Truck Simulator 2 – ciągniki Scania z osią 8×4
Następny artykułiiyama ogłasza konkurs w związku z nowym logo i nowymi monitorami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.