AOC zaprezentował 27-calowe monitory z linii G2: AOC 27G2U i AOC 27G2U5. Ich odświeżanie wynosi odpowiednio 144 Hz i 75 Hz. Zastosowano w nich matryce IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, jasności 250 cd/m2 oraz kontraście statycznym 1000:1. Oba modele wspierają technologię synchronizacji obrazu AMD FreeSync. Prócz tego mamy dostępne takie porty: HDMI, DisplayPort oraz 4 x USB 3.0.

Ponadto ich podstawy pozwalają na:

  • regulację wysokości,
  • obrót panelu,
  • pochylanie panelu,
  • ustawienie trybu portretowego (pivot)

W razie potrzeby istnieje też opcja montażu na opcjonalnym uchwycie w standardzie VESA 100 x 100. Sugerowane ceny detaliczne nowych monitorów AOC 27G2U i 27G2U5 wynoszą odpowiednio 1149 zł i 939 zł. Urządzenia pojawią się w sprzedaży w tym i przyszłym miesiącu.


Poprzedni artykułCooler Master CK350 – klawiatura mechaniczna z przełącznikami Outemu
Następny artykułRoad to the Black Sea – pokazano rejony Tracji na terenie Turcji
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.