Firma AMD przedstawia wszystkim kartę graficzną Radeon RX 470. Jest to już drugi model z nowej architektury Polaris i ma być skierowany dla mniej zamożnych graczy. Nowy Radeon ma pozwolić na rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości w obecnie znanych tytułach, a także w grach eSportowych. Rdzeń karty został wykonany 14-nanometrowym procesie technologicznym FinFET, a także zastosowano tutaj architekturę Graphics Core Next (GCN) 4 generacji.

AMD Radeon RX 470

AMD Radeon RX 470 posiada 32 jednostki obliczeniowe, co daje nam 2048 procesorów strumieniowych. Do tego dochodzi 128 jednostek teksturujących i 32 jednostki renderujące. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 926 MHz, a w trybie turbo wzrasta do 1,2 GHz.

AMD Radeon RX 470

Do tego dochodzi nam 4 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 6.6 GHz na 256 bitowej szynie danych. TDP karty zostało ustalone na 120 W. Na śledziu znajdziemy: DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0. Wreszcie pozbyto się przestarzałego złącza DVI, które w 2016 roku to już lekka przesada.

amd-radeon-rx-470-3

Moc obliczeniowa karty wynosi 4.9 Teraflopsa, ze wspieranych technologii warto wymienić: Vulkan, OpenGL 4.5, DirectX 12, FreeSync, HDR, AMD XConnect. Karta trafiła już do sklepów, zarówno w wersjach referencyjnych, jak i niereferencyjnych. Czekamy oczywiście na modele mini-ITX.

AMD Radeon RX 470

Radeon™ RX 470 to nowy rozdział w historii Rebelii Radeona, ponieważ dzięki tej karcie możliwa jest olśniewająca rozgrywka w wysokiej rozdzielczości, a przy tym oferuje ona szereg przyszłościowych technologii w znakomitej cenie. Zdefiniowaliśmy całą linię produktową Radeon RX w oparciu o liczne opinie i głosy graczy oraz entuzjastów używających naszych technologii. Oni mówili, a my słuchaliśmy. Radeon RX 470 to karta graficzna klasy premium z wieloma istotnymi funkcjami, która będzie kusić wielu ludzi na całym świecie.

– powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w firmie AMD.


Poprzedni artykułDark Souls 3 ukończone bez ani jednego draśnięcia
Następny artykułTechland będzie sponsorem tytularnym konwentu FotoCon 2016
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.