Firma AMD wydała nową generację swojego zaawansowanego pakietu oprogramowania dla kart graficznych Radeon Software Crimson ReLive Edition. Oferuje on nowe, innowacyjne funkcje, wysoką wydajność w grach i stabilność typową dla profesjonalnych rozwiązań. Nowe sterowniki powstały na bazie sukcesu wprowadzonego w zeszłym roku Radeon Software Crimson Edition.

Cechy i funkcje Radeon Software ReLive Edition:

  • Radeon ReLive: dzięki tej funkcji gracze mogą “ożywić” swoją rozgrywkę poprzez nagrywanie, transmitowanie i udostępnianie nagranych sesji. ReLive daje bezproblemowy dostęp do funkcji powtórek oraz umożliwia wygodne dostosowanie ustawień wraz z dodawaniem własnych grafik do layoutu i więcej. Możliwe to jest za sprawą wysokiej efektywności i minimalnego wpływu na wydajność, a także łatwo dostępnego w czasie gry panelu obsługi. Gracze mogą teraz łatwo uchwycić najciekawsze fragmenty rozgrywki oraz podzielić się nimi z przyjaciółmi i konkurencją. Wszystko to jest teraz zintegrowane w pakiecie Radeon Software.
  • Radeon Chill: to wysoce sprawna funkcja dynamicznie sterująca i kontrolująca liczbę klatek na sekundę renderowanych przez kartę graficzną Radeon na podstawie szybkości ruchów myszy użytkownika. Radeon Chill powstał w oparciu o technologię pierwotnie zaprojektowaną przez firmę HiAlgo. Został zaprojektowany tak, aby zredukować pobór energii przez system przy zachowaniu znakomitej responsywności w grze. Dzięki temu komputer może pracować ciszej i z niższą temperaturą, a gracz ma wciąż zapewnioną płynną rozgrywkę bez widocznego wpływu na wydajność.
  • AMD LiquidVR: Radeon Software Crimson ReLive Edition wprowadza kolejne ulepszenia do LiquidVR. Dzięki nim sprzęt do wirtualnej rzeczywistości może zapewnić niezwykle realistyczne doznania. Wśród nich są technologie MultiView, MultiRes i ASW (Asynchronous Space Warp) dla Oculus Rift.
  • Ulepszony FreeSync: funkcja ta odpowiada za komunikację pomiędzy kompatybilnymi wyświetlaczem i kartą graficzną. Dzięki temu umożliwia utrzymanie naturalnie płynnej animacji w grach, teraz także w bezramkowym, pełnoekranowym trybie okienkowym pozwalającym na łatwe przełączanie się między aplikacjami. Z kolei nowy tryb zmiennych stopni odświeżania pozwala zwiększyć lub zmniejszyć liczbę wyświetlanych klatek. Zwiększa to dodatkowo poczucie płynności.

Wraz z najnowszym pakietem oprogramowania firma AMD zwiększa zaangażowanie na gruncie otwartych technologii i inicjatywy GPUOpen. Dzięki temu wzmacniana jest rosnącą społeczność deweloperów wykorzystujących te rozwiązania.


Poprzedni artykułStatystyki sprzętu i oprogramowania na Steam – listopad 2016
Następny artykułAMD udostępnia sterowniki Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.