Tak jak AMD zapowiadało, tak zrobiło. Właśnie udostępniono pełne wsparcie obsługi macierzy RAID NVMe dla chipsetów X399. Ważną informacją jest fakt, że aktualizacja jest darmowa. Platforma HEDT od AMD to ogromna wydajność i możliwości konfiguracji. Po jej premierze szybko zorientowano się, że brak natywnej obsługi macierzy RAID złożonej z dysków SSD NVMe to dość poważna ujma w obecnych czasach. Firma szybko zapowiedziała wydanie aktualizacji tak szybko jak to będzie możliwe.

Macierz można konfigurować w BIOSie płyty głównej lub z poziomu aplikacji AMD RAIDXpert2. Ze strony AMD można pobrać całą paczkę, lub tylko sterowniki dla AMD.

x399-nvme-raiPlatforma pozwala nam tworzyć macierze RAID 0, 1 i 10. Skonfigurować można tak 6 nośników przy wykorzystaniu jednej karty graficznej. Prędkości transferów odczytu i zapisu można zobaczyć na poniższym wykresie.

x399-nvme-rai

Niemiecki overclocker der8auer poszedł nieco dalej i skonfigurował w macierz 8 nośników SSD Samsung 960 PRO przy użyciu specjalnych adapterów. Jego macierz osiągnęła transfery na poziomie 28 GB/s. Jeżeli chcecie zobaczyć jak tego dokonał zapraszamy do obejrzenia filmiku.


ŹRÓDŁOinformacja prasowa
Poprzedni artykułHumble Bundle z promocją Humble Endless RPG Lands Bundle
Następny artykułHumble Bundle z promocją Humble Software Bundle 2