AMD zapowiedziało przyspieszoną premierę kart graficznych, opartych na rdzeniach Vega 10 i Vega 11. Pierwotne plany zakłady początek 2017 roku, jednakże jak informuje kilka źródeł w internecie, premiera kart graficznych nVidia Pascal spowodowała przyspieszenie. Układy Vega zostaną zbudowane w 14nm procesie technologicznym i będą bezpośrednimi następcami układów Grenade, które zostały wykorzystane w Radeonach R9 390 i 390X. Warto zaznaczyć, że razem z nimi zadebiutuje 5 generacja architektury Graphics Core Next.

AMD GPU Roadmap

Układ AMD Vega 10 zaoferuje użytkownikom 4096 procesorów strumieniowych oraz nieznaną ilości szybkich pamięci HBM2. Rdzeń Vega 11 natomiast ma być wyposażony 6144 procesorów strumieniowych oraz 16 GB pamięci HBM2.

Niestety, nie znamy obecnie więcej szczegółów, ale pewnie w najbliższym czasie pojawi się więcej informacji.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułSCS Software udoskonala i wprowadza budynki przemysłowe we Francji
Następny artykułMass Effect: Andromeda z dużą dozą wolności
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.