Podczas targów CES 2016, Lisa Su przedstawiła koncepcję ujednolicenia platformy sprzętowej dla nadchodzących procesorów Zen. Chodzi o to, aby układy APU, procesor desktopowe oraz procesory serwerowe korzystały z jednej i tej samej podstawki. AMD planuje wprowadzić gniazdo AM4, które będzie kompatybilne z wszystkimi nowymi procesorami Zen.

Korzystać z niej będą układy z generacji Bristol Ridge oraz procesory z generacji Summit Ridge (czyli modele bazujące na wyczekiwanej mikroarchitekturze Zen). Oprócz nowego gniazda powinniśmy się również spodziewać wsparcia dla pamięci DDR3 i DDR4, choć dużo w tej kwestii będzie zależeć już od konkretnego modelu płyty głównej.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułKup płytę główną ASRock i zagraj w Assassin’s Creed Syndicate
Następny artykułASRock H110M-STX – pierwsza na świecie płytka w standardzie STX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.