Firma AMD ujawniła szczegóły dotyczące procesorów o kodowej nazwie Naples. Układy te skonstruowano w celu skalowania możliwości na przestrzeni zastosowań zarówno w obrębie centrów danych, jak i tradycyjnej infrastruktury serwerowej. Procesory będą posiadały do 32 rdzeni na architekturze Zen, obsługę do 32 GB banków pamięci oraz wsparcie dla 8 kanałów dla pamięci.

Dostępność tych produktów zaplanowano na drugi kwartał 2017 roku. Masowe dostawy będą rozbudowywane w drugiej połowie roku zarówno w ofertach producentów OEM, jak i partnerów w kanale sprzedaży.

Funkcje i cechy Naples:

  • Wysoce skalowalny, 32-rdzeniowy procesor typu SoC (System on Chip) z obsługą dwóch wątków na rdzeń.
  • Wiodąca w branży przepustowość pamięci przy wykorzystaniu nawet 8 kanałów na jeden procesor „Naples”. W serwerze z dwoma gniazdami możliwa jest obsługa nawet 32 banków pamięci DDR4 o sumarycznej objętości nawet 4 TB w konfiguracji 16-kanałowej.
  • To kompletny procesor typu SoC z całkowicie zintegrowanym podsystemem I/O obsługującym 128 linii PCI-E. Dzięki temu nie potrzebuje oddzielnego chipsetu.
  • Wysoce zoptymalizowana struktura pamięci podręcznej, która umożliwia osiąganie wysokiej wydajności i efektywności energetycznej w przetwarzaniu.
  • Koherentne połączenie dwóch procesorów Naples w systemie o dwóch gniazdach – AMD Infinity Fabric.
  • Dedykowany, sprzętowy podsystem bezpieczeństwa.

ŹRÓDŁOamd.com
Poprzedni artykułNVIDIA GeForce GTX 1080 Ti – recenzje karty graficznej z całego świata
Następny artykułBioWare pokazuje film z Mass Effect: Andromeda podczas PAX East 2017
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.