Firma AMD ujawniła kolejne szczegóły odnośnie specyfikacji karty AMD Radeon RX 470. Układ będzie posiadał 2048 procesorów strumieniowych (32 jednostki obliczeniowe), 128 jednostek teksturujących oraz 32 jednostki rasteryzujące (ROP). Ilość pamięci ustalona została na 4 GB GDDR5 na 256 bitowej szynie danych. Podobno niektóre wersje od producentów będą mogły być wyposażone w nawet 8 GB VRAM.

AMD Radeon RX 470

Przypomnijmy, że pierwsze informacje o karcie pojawiły się 14 czerwca, podczas których otrzymaliśmy jedynie strzępki informacji. Do zasilania będzie wymagana jedynie jedna 6-pinowa wtyczka. Sugerowana cena zostanie najpewniej ustalona na 149 dolarów.

Do chłodzenia zastosowano dokładnie ten sam układ, co w Radeonie RX 480. Być może część autorskich konstrukcji będzie miała swoje własne PCB w formacie mini-ITX? Wstępne plany mówią o oficjalnej premierze jeszcze pod koniec tego miesiąca, ale trzeba poczekać na informacje od AMD.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułTP-Link wydaje oświadczenie w sprawie domen tplinklogin.net oraz tplinkextender.net
Następny artykułAMD ujawnia specyfikację karty Radeon RX 460
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.