Firma AMD wypuściła sterowniki Crimson ReLive Radeon Software 17.4.2 oraz Crimson ReLive Radeon Pro Software 17.4.2. Są one dedykowane dla najnowszego wydania systemu Windows 10 o nazwie Creators Update. Pierwsze z nich są skierowane dla graczy, natomiast drugie dla profesjonalistów. Oprócz zapewnienia pełnego wykorzystania nowej aktualizacji Windows 10, rozwiązują one też kilka problemów.

Wśród nowości są:

  • Ulepszone wsparcie HDR – wraz z nowymi grami obsługującymi tryb HDR i nadchodzącymi monitorami zgodnymi z Radeon FreeSyn 2 ta technika stanie są standardem. Rzeczywiste i żywe kolory typowe dla HDR sprawiają, że obraz jest bardziej szczegółowy, a efekty świetlne bardziej realistyczne bez negatywnego wpływu na cieniowanie. Wraz z Windows 10 Creators Update tryb HDR może być włączony we wszystkich aplikacjach.
  • Windows Game Mode – tryb gracza alokuje większe zasoby procesora i karty graficznej dla gier, dzięki czemu pozwala zwiększyć wydajność o 2-5%, a także zapewnić maksymalną możliwą wydajność bez spowolnień wywołanych innych aplikacjami. Gry będą także wciąż kompatybilne w trybie pełnoekranowym, bezramkowym trybie pełnoekranowym oraz przy otwarciu ich w oknie.
  • Większe bezpieczeństwo – Windows 10 Creators Update dodaje nowe narzędzia, aby wrażliwe dane i prawa pozostały bezpieczne na stacji roboczej. Wśród nich jest Windows Defender Security Center, czyli pojedynczy panel do kontroli wszystkich ustawień ochrony w jednym miejscu, a także Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) i Windows Hello for Business.
  • Ulepszone wsparcie HDR dla profesjonalistów – specjaliści od multimediów i rozrywki pracujący z treściami HDR także skorzystają na ulepszonej obsłudze HDR w Creators Update we wszystkich trybach: pełnoekranowym, bezramkowym pełnoekranowym oraz przy otwarciu programu w oknie.

Osobiście odradzamy póki co instalować Windows 10 Creators Update, do czasu aż Microsoft nie załata wszystkich wykrytych przez użytkowników błędów.


Poprzedni artykułHumble Intergalactic Bundle ze świetnymi gwiezdnymi grami
Następny artykułGOODRAM wprowadza do swojej oferty moduły pamięci IRDM DDR4
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.