Firma AMD ujawniła akceleratory Radeon Instinct oraz otwartą bibliotekę MIOpen. Nowa strategia ma przyspieszyć nadejście ery inteligentnych maszyn w dziedzinie serwerów. Radeon Instinct zostały zaprojektowane w celu znacznego zwiększenia wydajności, efektywności i łatwości implementacji na polu głębokiego uczenia się maszyn. Nowe akceleratory zaoferują organizacjom potężne rozwiązania bazujące na układach graficznych, które posłużą do głębokiego uczenia się i wnioskowania.

Akceleratory Radeon Instinct zostały zaprojektowane do wielu zastosowań w ramach inteligentnych maszyn:

  • Karta Radeon Instinct MI6 bazuje na układach graficznych z rodziny Polaris. Wykorzystuje ona pasywne chłodzenie oferując przy tym szczytową moc na poziomie 5,7 TeraFlopsów w obliczeniach FP16. Pobiera przy tym jedynie 150 W z 16 GB pamięci
  • Karta Radeon Instinct MI8 wykorzystuje wysokowydajny układ graficzny „Fiji” Nano. Stanowi ona mało-formatowe rozwiązanie dla superkomputerów o szczytowej mocy na poziomie 8,2 TeraFlopsów w obliczeniach FP16 przy poborze energii niższym niż 175 W oraz 4 GB pamięci HBM (High Bandwidth Memory).
  • Karta Radeon Instinct MI25 wykorzysta następnej generacji układ z rodziny Vega i jest przewidziana do głębokiego uczenia maszynowego.

Sprzęt z serii Radeon Instinct napędza szereg otwartych rozwiązań:

  • Akcelerowana graficznie biblioteka MIOpen: to otwarte rozwiązanie mające na celu pomóc w implementacji algorytmów inteligentnej maszyny Zostanie ono udostępnione w 1 kwartale 2017 roku i będzie pomocne szczególnie w standardowych zastosowaniach, jak splot, łączenie, funkcje aktywacyjne, normalizacja i formatowanie tensorów
  • Platforma ROCm została ponadto teraz zoptymalizowana do akceleracji popularnych frameworków służących do implementacji głębokiego uczenia, w tym Caffe, Torch 7 i Tensorflow. Dzięki temu programiści mogą się skupić na uczeniu sieci neuronowych zamiast na niskopoziomowej optymalizacji wydajności. ROCm ma służyć za podstawę do rozwiązywania problemów typowych dla inteligencji maszynowej z wykorzystaniem kompilatorów dla linearnych obliczeń algebraicznych, tensorów, otwartych kompilatorów i środowisk uruchomieniowych dla języków.

Akceleratory Radeon Instinct są wyposażone w:

  • pasywne chłodzenie
  • sprzętową technologię wirtualizacji AMD MultiGPU (MxGPU) zgodną ze standardem SR-IOV (Single Root I/O Virtualization)
  • 64-bitowe adresowanie poprzez PCIe wraz z obsługą technologii Large Base Address Register (BAR) dla wsparcia usługi P2P dla konfiguracji złożonych z wielu kart graficznych

ŹRÓDŁOamd.com
Poprzedni artykułWarhammer 40.000: Inquisitor – Martyr – otwarty świat dla graczy
Następny artykułW Warframe trwa świąteczna akcja Tennobaum z prezentami i nie tylko
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.