Serwis VideoCardz przyłapał nowy procesor AMD Ryzen 9 w komputerze Della – Alienware Area-51 R3. Jest to procesor posiadający 12 rdzeni i 24 wątki! Według oznaczeń nie jest to wersja serwerowa tylko dla komputerów typu HEDT (High-End Desktop). Mowa tu o o próbce inżynieryjnej oznaczonej symbolem 2D2701A9UC9F4_32/27_N. Serwis VideoCardz w ramach uwiarygodnienia przecieku bardzo ładnie rozszyfrował znaczenie poszczególnych symboli w nazwie.

amd-ryzen-12c24t

Z najważniejszych informacji:
2 – 2nd Gen. – druga rewizja próbki inżynieryjnej – sugerować może, że prace trwają;
D – Desktop – wersja CPU dla komputerów stacjonarnych – nie serwerów;
C – Core numbers – liczba rdzeni w szesnastkowym systemie liczbowym odpowiadająca liczbie 12, co potwierdza, że mamy do czynienia z jednostką posiadającą 12 rdzenie (nie wątków).

Poniżej dane komputera, w którym została przyłapaną próbka inżynieryjna nowego Ryzena.
amd-ryzen-12c24t-2

Reszta danych jest jeszcze niepełna. Skoro jednak przyłapany zostaje procesor posiadający “jedynie” 12 rdzeni i dodając do tego ostatnie wieści o tym, że AMD pracuje nad 16 rdzeniowym, 32 wątkowym procesorem daje do myślenia czy na horyzoncie nie pojawi się cała rodzina CPU. Być może będzie to sugerowana seria R9? Ponad to jest coraz więcej przecieków o nowych chipsetach AMD X390/X399. Jeżeli wszytsko się potwierdzi Intel będzie miał twardy orzech do zgryzienia.


ŹRÓDŁOvideocardz
Poprzedni artykułThermaltake Core P1 TG Mini ITX – przezroczysta obudowa montowana na ścianie
Następny artykułAMD Ryzen 5 w sprzedaży od… JUŻ! Niestety nie w Polsce