Serwis DigiTimes dotarł do informacji, jakie firma AMD przekazała producentom płyt głównych. Chodzi mianowicie o nowe procesory o kodowej nazwie Pinacle Ridge, które miałyby posiadać udoskonaloną architekturę Zen+. Ich premiera jest przewidziana na pierwszą połowę 2018 roku. Pinacle 7 pojawiłyby się w lutym, natomiast Pinacle 5 i Pinacle 3 w marcu.

Informacja jest zatem istotna dla partnerów AMD, którzy szykowaliby płyty główne z chipsetami serii 400. Chodzi tutaj oczywiście o modele z X470 i B450, które miałyby się pojawić, jako pierwsze.

AMD obiecuje, że podstawka AM4 byłaby rozwijana do 2020 roku. Gdzie prognozuje się w tym okresie wprowadzenie na rynek PCI-Express 4.0 oraz DDR5.


ŹRÓDŁOdigitimes.com
Poprzedni artykułAssassin’s Creed Origins z nowym filmem From Sand
Następny artykułBlizzard ujawnił harmonogram imprezy BlizzCon 2017
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.