31 maja 2017 roku to data, która zapisze się na zawsze w historii procesorów. Tego dnia AMD zaprezentowało procesory Ryzen Threadripper! Rozpoczęła się tym samym oficjalna ofensywa AMD w segmencie HEDT zdominowanym do tej pory przez Intela.

threadripper

Szczegółowo, jednak z pewnymi przypuszczeniami o Ryzen Threadripper pisaliśmy wcześniej. Procesory te mają stawić czoła układom Intela z serii Core-X. Na konferencji Computex 2017 AMD ujawniło kolejne szczególny na temat nowych CPU.

threadripper

Układy są wykonane w 14-nanometrowym procesie produkcji opartej na mikroarchitekturze Zen. Posiadać mają 16 rdzeni i 32 wątki, do dyspozycji oddają 64 linie PCIe 3.0 oraz obsługują 4-kanałowy kontroler pamięci DDR4. Nowe procesory wymagają nowych płyt głównych i podstawki. Tu potwierdzają się wcześniejsze informacje, że płyty będą posiadać podstawkę SP3r2 (TR4) i działać pod kontrolą chipsetów X399. Mimo podobieństwa samej podstawki LGA oraz wyglądu zewnętrznego samych precesorów Threadripper, nie są one kompatybilne z serwerowymi układami Epyc.

Całą konferencję AMD z imprezy Computex 2017 można zobaczyć poniżej.


ŹRÓDŁOhttps://videocardz.com/70093/amd-ryzen-threadripper-with-64-pcie-lanes
Poprzedni artykułGOG.com uruchamia promocję Fallout & The Elder Scrolls up to -75%
Następny artykułTekken 7 – pierwsza bijatyki w historii Bandai Namco na komputery PC