Firma AMD wprowadziła do swojej oferty procesor Ryzen Threadripper 2950X. Jest to jednostka 2 generacji, posiadająca 16 rdzeni i 32 wątki. Procesor został wyceniony na 899 dolarów i ma oferować do 41% wyższą wydajność wielowątkową niż Core i9-7900X. Bazowe taktowanie rdzeni wynosi 3.5 GHz, a w trybie Boost zwiększa się do nawet 4.4. GHz. Rozmiar rdzenia wynosi 2 x 213 mm2.

AMD Ryzen Threadripper - 2 generacja - pudełko

Wśród dodatkowych ulepszeń są:

  • AMD StoreMI – technologia pozwalająca na przyspieszenie systemu operacyjnego. Polega na połączeniu dysku twardego HDD z nośnikiem SSD w jedną przestrzeń.
  • Platforma X399 oferuje aż 64 linie PCIe Gen3 oraz obsługę pamięci ECC
  • Sporo nowych funkcji w aplikacji Ryzen Master – takie jak wykrywanie szybszych rdzeni, zaawansowana kontrola sprzętowa i optymalizacje per obciążenie jednym
  • Precision Boost Overdrive (PBO) – ta nowa funkcja pozwala zwiększyć limity energetyczne dla trybu „Boost” pod obciążeniami wielowątkowymi, aby można było wykorzystać potencjał lepszych płyt głównych
AMD Ryzen Threadripper 2950X
Współczynnik TDP 180W
Liczba rdzeni, wątków 16 rdzeni, 32 wątki
Pojemność pam. podręcznej L2 512 KB per rdzeń (8 MB w sumie)
L3 Cache 16 MB per układ (32 MB w sumie)
Bazowe taktowanie 3,5 GHz
Taktowanie w trybie „Boost” 4,4 GHz
Liczba linii PCIe Gen3 64 (4 zarezerwowane dla chipsetu)
Liczba kanałów dla pamięci RAM 4
Extended Frequency Range 2 (XFR2) Obsługiwane
Precision Boost 2 Obsługiwane
Precision Boost Overdrive (OC) Dostępne
Liczba tranzystorów Ok. 9,6 miliarda
Rozmiar układu 2x 213 mm2
Sugerowana cena w sklepie internetowym 899 USD

Poprzedni artykułFACEIT Major London: Przed nami pierwszy dzień turnieju w Anglii
Następny artykułBioWare i koncepcja Wspólny świat, moja historia w grze Anthem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments