AMD zapowiedziało, że na targach CES 2019, szefowa firmy, Dr Lisa Su zaprezentuje kilka ważnych nowości. Producent chce zaprezentować procesory i karty graficzne, produkowane w 7nm procesie technologicznym Mają to być pierwsze tego typu układy na świecie. Pewne jest, że wpierw nowe produkty trafią do zastosowań profesjonalnych. Mowa tutaj oczywiście o procesorach EPYC, oraz kartach Radeon Instinct.

AMD CES 2019

Wspomniane wcześniej procesory posiadają nazwę kodową Rome i mają posiadać nawet 64 rdzenie i 128 wątków. Będzie to więc miażdżąca dla Intela przewaga technologiczna.

Karty graficzne Radeon Instinct to natomiast zapowiadane Vega 20. Aczkolwiek pojawi się być może długo wyczekiwany układ Navi. Który powinien również trafić do wersji konsumenckich. W tym wypadku AMD powinno pokazać naprawdę coś rewolucyjnego. Bowiem NVIDIA posiada bardzo mocne karty na architekturze Turing.

AMD Radeon RX Vega

Niestety nie wiemy póki co nic o procesorach Ryzen kolejnej generacji, czy Ryzen 3 bazujących na architekturze Zen drugiej generacji. A tutaj właśnie przydałoby się jakiekolwiek odświeżenie w tej kwestii.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments