AMD zapowiedziało, że na targach CES 2019, szefowa firmy, Dr Lisa Su zaprezentuje kilka ważnych nowości. Producent chce zaprezentować procesory i karty graficzne, produkowane w 7nm procesie technologicznym Mają to być pierwsze tego typu układy na świecie. Pewne jest, że wpierw nowe produkty trafią do zastosowań profesjonalnych. Mowa tutaj oczywiście o procesorach EPYC, oraz kartach Radeon Instinct.

AMD CES 2019

Wspomniane wcześniej procesory posiadają nazwę kodową Rome i mają posiadać nawet 64 rdzenie i 128 wątków. Będzie to więc miażdżąca dla Intela przewaga technologiczna.

Karty graficzne Radeon Instinct to natomiast zapowiadane Vega 20. Aczkolwiek pojawi się być może długo wyczekiwany układ Navi. Który powinien również trafić do wersji konsumenckich. W tym wypadku AMD powinno pokazać naprawdę coś rewolucyjnego. Bowiem NVIDIA posiada bardzo mocne karty na architekturze Turing.

AMD Radeon RX Vega

Niestety nie wiemy póki co nic o procesorach Ryzen kolejnej generacji, czy Ryzen 3 bazujących na architekturze Zen drugiej generacji. A tutaj właśnie przydałoby się jakiekolwiek odświeżenie w tej kwestii.


ŹRÓDŁOtweaktown.com
Poprzedni artykułPłyty główne Phantom Gaming będą posiadały funkcję 2.5G Ethernet
Następny artykułStarLadder i-League StarSeries Season 6: Mousesports nie zagra dalej, derby Danii dla Fragsters.
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.