W bazie CompuBench pojawiło się nowe ID urządzenia Radeon Vega. Nie wiadome jest póki co, czy to seria Radeon RX, Radeon Pro czy Radeon Instinct. Wykryta architektura nosi oznaczenie gfx900, posiada 64 Jednostki Obliczeniowe (Compute Unites), a ID 6864:00 zostało potwierdzone w łatce dla Linuksa.

Z wycieku bardzo ciekawa jest informacja o maksymalnym zegarze rdzenia: CL_DEVICE_MAX_CLOCK_FREQUENCY. Wynosi ona 1600 MHz, jednakże nie wiadomo czy jest to częstotliwość bazowa, czy w trybie Boost. Radeon RX 480 posiadał taktowanie 1266 MHz, a Radeon RX 580 posiada 1430 MHz (w trybie Boost).

Wpis Wartość Objaśnienie
CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE 16978542592 bytes =~ 16 GB
CL_DEVICE_MAX_CLOCK_FREQUENCY 1600 Maximum Boost Clock (MHz)
CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS 64 64 * 64 = 4096 Stream Processors

Na koniec warto wspomnieć, że wspomniany model posiada 16 GB pamięci HBM2.

CompuBench - AMD Radeon Vega


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułVESA tworzy AR/VR SIG, czyli grupę skupioną wokół wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości
Następny artykułThe Long Journey Home ukaże się 30 maja w Polsce
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.