Organizacja PCI-SIG, zajmująca się standardem PCI Express, zdecydowała że karta graficzna AMD Radeon RX 480 nie spełnia wszystkich wymogów PCI Express 3.0. Z tego powodu karta została zdjęta z listy urządzeń wspierających ten standard. Przypomnijmy, że cała sprawa z wyższym poborem prądu zaczęła się na początku lipca. Okazało się, że niektóre egzemplarze potrafiły pobrać z szyny PCIe więcej, niż 75 Watów.

Jeden użytkownik miał pecha i mu uszkodziło to płytę główną. Firma szybko naprawiła ten problem, wydając poprawione sterowniki. I już wszyscy myśleli, że będzie dobrze, a tutaj sam prezes PCI-SIG, Al Yanes stwierdził, że jednak nie. Po zrobieniu swoich wewnętrznych procedur testowych, karta AMD Radeon RX 480 nie przeszła wszystkich norm.

Pozostaje teraz czekać na komentarz firmy AMD w tej sprawie i szybki powrót na listę urządzeń, zgodnych z PCI Express.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułAOC prezentuje prototyp własnych okularów wirtualnej rzeczywistości
Następny artykułPCI Express 4.0 może zaoferować nawet 300 Watów mocy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.