Firma AMD zaprezentowała kartę graficzną AMD Radeon R9 280. Karta bazuje na układzie Tahiti Pro wykonanym w 28 nm procesie technologicznym, który wyewoluował z architektury GCN. Rozmiar rdzenia wynosi 352 mm2, a liczb tranzystorów to 4.313 mld. Układ posiada 1792 jednostki cieniujące, 112 jednostek teksturujących, 32 jednostki ROP, 3 GB pamięci GDDR5 na 384-bitowej magistrali o przepustowości 240. Taktowanie rdzenia wynosi 827 MHz, w trybie Boost wzrasta do 933 MHZ, a pamięci mają zegar 1250 MHz.

AMD Radeon R9 280

AMD Radeon R9 280 obsługuje rozdzielczości UltraHD i trybu Eyefinity, a także technologie DirectX 11.2, OpenGL 4.3, OpenCL 1.2 i Mantle. Z portów znajdziemy: 2 x DVI, HDMI, 2 x Mini DisplayPort.

Źródło: cpu-world.com

Poprzedni artykułAMD AM1 – nowa platforma dla procesorów
Następny artykułIndie Royale – The Mixer 2 Bundle
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.