Firma AMD zaprezentowała kartę graficzną AMD Radeon R7 265. Karta bazuje na układzie Pitcairn PRO wykonanym w 28 nm procesie technologicznym, który wyewoluował z architektury GCN. Rozmiar rdzenia wynosi 212 mm2, a liczb tranzystorów to 2.8 mld. Układ posiada 1024 jednostki cieniujące, 64 jednostki teksturujące, 32 jednostki ROP, 2 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej magistrali o przepustowości 179 GB/s. Taktowanie rdzenia wynosi 900 MHz, w trybie Boost wzrasta do 925 MHZ, a pamięci mają zegar 1400 MHz.

AMD Radeon R7 265 obsługuje rozdzielczości UltraHD i trybu Eyefinity, a także technologie DirectX 11., OpenGL 4.3 i Mantle. Z portów znajdziemy: 2 x DVI, HDMI, DisplayPort.

Źródło: techpowerup.com

Poprzedni artykułAMD Radeon R7 250X z rdzeniem Cape Verde XT
Następny artykułCooler Master CM Storm Trigger-Z – nowa wersja świetnej klawiatury mechanicznej
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.