Firma AMD ogłosiła, że przejęła własności intelektualne (IP) i kluczowy talent inżynierski od firmy Nitero. Przedsiębiorstwo zajmowała się rozwiązaniami z zakresu fali milimetrowych. Miały one znaleźć zastosowanie w przyszłych generacjach zestawów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR). Przejęcie to zapewnia AMD zwiększenie portfolio praw.

Technologia firmy Nitero wykorzystuje 60-gigahercowe pasma radiowe. Dzięki temu ma potencjał zapewnić wielo-gigabitową transmisję z niskimi opóźnieniami w środowiskach VR o wielkości pokoju. Charakterystyka formowania wiązki rozwiązuje problem wymogu pozostawania w bezpośredniej linii między nadajnikami. W efekcie technologia ta ma szansę wyeliminować przewodowe systemy VR i umożliwić użytkownikom jeszcze łatwiejsze zagłębienie się w świat wirtualny czy rozszerzony.

Niechciane kable pozostają znaczącą barierą na drodze do upowszechnienia się wirtualnej rzeczywistości. Nasza nowo nabyta technologia VR służy w szczególności do tego, aby sprostać temu wyzwaniu i jest kolejnym przykładem na to, jak AMD czyni długoterminowe inwestycje w technologie, aby opracowywać rozwiązania o wysokiej mocy obliczeniowej i optymalnej jakości graficznej sprawiające, że komputeryzacja jest coraz bardziej rzeczywista w odbiorze.

— powiedział Mark Papermaster, dyrektor ds. technologii i starszy wiceprezes AMD.

Nasz światowej klasy zespół inżynierów był skoncentrowany na rozwiązywaniu trudnych problemów bezprzewodowej technologii VR, która mogłaby być zintegrowana z następnej generacji zestawami. Jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy odgrywać istotną rolę w rozwijaniu długoterminowej wizji AMD.
— powiedział Pat Kelly, współzałożyciel Nitero i dyrektor generalny. Dołączył do AMD jako wiceprezes korporacyjny ds. IP w dziedzinie technologii bezprzewodowych.


Poprzedni artykułGOG.com uruchomiło Weekly Sale Vol. 12 z 46 grami
Następny artykułSaints Row 2 za darmo na GOG.com do końca 21 kwietnia 2017 roku
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.