Firma AMD wprowadziła na rynek procesor AMD Opteron A1100 w formie SoC (System-on-Chip), który wcześniej był określany nazwą „Seattle”. Jest to krok milowy w kierunku zapewnienia większego wyboru oraz zwiększenia innowacyjności na gruncie centrów danych. Procesory AMD Opteron A1100 SoC to pierwsza platforma, która bazuje na 64-bitowych rdzeniach ARM Cortex-A57. Firma blisko współpracuje z liderami na rynku korporacyjnych rozwiązań Linux, takimi jak Red Hat i SUSE, w celu odpowiedniego przygotowania wsparcia dla systemów operacyjnych i aplikacji.

AMD Opteron A1100

Specyfikacja procesorów AMD Opteron Serii A1100 SoC:

  • Do 8 rdzeni ARM Cortex-A57 z 4 MB współdzielonej pamięci poziomu 2 (L2) i 8 MB współdzielonej pamięci poziomu 3 (L3)
  • 2-kanałowy kontroler pamięci DDR3/DDR4 obsługujący moduły do 1866 MHz i ECC
  • Podwójny interfejs sieciowy Ethernet 10 Gb
  • Obsługa 8 linii PCI-Express 3 generacji
  • 14 portów SATA 3

Procesor AMD Opteron A1100 SoC napędza systemy klasy korporacyjnej firmy SoftIron, jej system dla deweloperów Overdrive3000, a także nadchodzącą linię rozwiązań typu Software Defined Storage, która wykorzysta bogaty zestaw funkcji tego procesora.

Firma AMD współpracuje ponadto z Silver Lining Solutions (SLS), aby zintegrować interfejs SLS w innowacyjnych i zwartych konstrukcjach serwerowych z procesorami AMD Opteron Serii A1100, których głównymi zadaniami byłoby strumieniowanie, obsługa stron internetowych oraz zadania związanie z przechowywaniem danych w chmurze i hiperskalowalnych centrach danych. Na SLS Fabric Interconnect składa się cechujący się niskimi opóźnieniami, energooszczędny 60-gigabitowy interfejs przełącznikowy, który jest dostępny w formie karty rozszerzeń podłączanej przez PCI Express lub jako samodzielny układ ASIC do zastosowania w nietypowych rozwiązaniach serwerowych.


Poprzedni artykułAMD obniża cenę Radeona R9 Nano do 499 dolarów
Następny artykułAMD ujawnia szczegóły architektury Polaris