Lisa SU, CEO firmy AMD zaprezentowała dwie nowe karty graficzne z serii Polaris: Radeon RX 460 i Radeon RX 470. Obie karty są skierowano dla mniej zamożnych użytkowników i mają dostarczyć graczom wydajność typową dla sprzętu entuzjastów. Co więcej, AMD obiecuje płynność we większości gier w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a także dostępność rozwiązań z zakresu techniki wirtualnej rzeczywistości.

Radeon RX 460 i RX 470
Radeon RX 460 i RX 470

AMD Radeon RX 460 ma być przeznaczony dla eSportu, czyli wszelakich gier MOBA oraz rozgrywek drużynowych w najpopularniejsze tytuły. Układ będzie wymagał nie więcej, niż 75 Watów mocy, co tym samym pozwoli na zasilanie go z gniazda PCI-Express płyty głównej. Co więcej, jego specyficzna budowa, pozwoli na zaprojektowanie ciekawych odmian mini-ITX, a także umieszczenie go w tychże komputerach.

Model Radeon RX 470 jest skierowany już do osób poszukujących płynnej rozgrywki w rozdzielczości Full HD i ma zapewnić efektywne energetycznie rozwiązanie. Do zasilania będzie potrzeba jedna sześciopinowa wtyczka.

Jeżeli wierzyć informacjom, to przewidywana cena Radeona RX 470 może wynieść 149 dolarów, natomiast Radeona RX 460 jedynie 109 dolarów.


ŹRÓDŁOanandtech.com
Poprzedni artykułCougar Deathfire Combo – zestaw z podświetleniem LED w 7 kolorach
Następny artykułADATA Premier SP580 – odświeżona linia Premier SP550
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.