Firma AMD oficjalnie zaprezentowała pierwsze działające egzemplarze kart graficznych – Polaris 10 i Polaris 11. Oba modele zostały zbudowane w oparciu o 14nm proces technologiczny FinFET, który pozwoli osiągnąć o lepszą wydajność z zastosowaniem mniejszej ilości energii. Według AMD nowe karty mają oferować 2.5-krotny wzrost wydajności na Wat, w stosunku do architektury GCN 1.2, produkowanej w 28nm procesie technologicznym.

Co ciekawe, wstępnie ujawnione specyfikacje nie mówią nic o pamięciach HBM2, które były szumnie zapowiadane przez AMD. Podejrzewamy zatem, że w topowych modelach Polaris, ujrzymy ponownie HBM, być może jeszcze lepiej dopracowane, niż obecna generacja.

Wróćmy jednak do samej prezentacji kart graficznych. Podczas owej konferencji pokazano wszystkim model Polaris 10, zamontowany w obudowie Cooler Master Elite 110, która to należy do formatu ITX. Na monitorze, podłączonym do komputera uruchomiono grę Hitman w trybie DirectX 12, w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Całość działała płynnie w 60 klatkach na sekundę, jednakże nie wiadomo nic o zastosowanych detalach.


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułAMD Radeon Pro Duo – karta graficzna gotowa na VR
Następny artykułRebellion pokazało pre-alfa gry Sniper Elite 4
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.